Дошкільний навчальний заклад №16 побудований за типовим проектом (І-ІІ корпус). Перший корпус – 1937 р., другий – 1982 р.

Як дошкільний заклад функціонує з 1958 року в підпорядкуванні відомства Південно-західної залізниці.

В 2001 році дошкільний навчальний заклад передано в управління освіти Вінницької міської ради.

В садочку 12 груп, з них 3 групи раннього віку і 9 дошкільних. Загальна кількість дітей – 409 чоловік. В закладі працює творчий педагогічний колектив у складі 28 чоловік. Кожен з них відданий своїй професії, ініціативний та відповідальний, частинку свого серця віддає вихованцям. Очолює колектив завідуюча Колесникова Світлана Миколаївна.

Дошкільний заклад працює за освітньою програмою для дітей від 2-х до 7-ми років “Дитина” та Базовим компонентом дошкільної освіти України.

Пріоритетним завданнями закладу є розвиток творчих здібностей дошкільників засобами мистецтва, формування у них духовних цінностей та морально-етичних норм.